top of page
 • Alacağım eğitim ile makam şoförlüğü yapabilir miyim?
  Evet, yapabilirsiniz. Mesleki sürücü eğitimlerimiz mevcuttur. Konu hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Alacağım ileri sürüş eğitimi ve belgeler iş bulmamda bana yardımcı olur mu?
  Evet. İş başvurularında güvenli ve defansif sürüş eğitimi belgesini ekleyebilirsiniz. Bu da size diğer başvuranlar arasında pozitif yönde etki eder.
 • Defansif ve Güvenli Sürüş nedir?
  Defansif ve Güvenli sürüş, trafikte bulunan diğer sürücüler, yayalar, sokak hayvanları ve oluşabilecek tüm olumsuz durumlara karşı hızlı önlem alma ve öngörülü davranma yetisi sağlayan sürüş tekniğidir.
 • İş yerimizde araç kullanan her personelin eğitim alması gerekiyor mu?
  ISG kanunları gereği araç kullanan tüm personelin alması gereken eğitim, güvenli ve defansif sürüş eğitimdir. Şirketlerin çalışanları için bu eğitimin her iki sende bir yenilenmesi de gerekmektedir.
 • Ehliyetimi yeni aldım ama araç kullanma tecrübem hiç yok/az var. Hangi eğitimi almalıyım?
  Ehliyetini yeni alan sürücüler için en uygun eğitimimiz, günlük sürüş eğitimi paketimizdir. Detayları, eğitimlerimiz bölümünden inceleyebilirsiniz.
 • Lapis Akademi sadece İstanbul’da mı hizmet vermektedir?
  Hayır. İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli illerimizde eğitim verilmektedir. Farklı bir ilden iletişime geçiyorsanız, sizler için farklı çözümlerimiz mevcuttur.
 • Lapis Akademi'den hangi günler eğitim alabiliriz?
  Talepleriniz doğrultusunda akademimiz haftanın 7 günü eğitim vermektedir.
 • Milli Eğitim Bakanlığı ve TOSFED onaylı sertifika nedir?
  Milli Eğitim Bakanlğı ve TOSFED tarafından verilen, işe girişlerde kullanabileceğiniz kurum onaylı resmi bir belgedir.
 • Güvenli Sürüş teknikleri eğitimi için pist şart mıdır?
  Hayır değildir. Uygun büyüklük ve güvenlikte şirket alanınız var ise, özel program dahilinde eğitim verilebilir.
 • Güvenli sürüş eğitimleri kurumlara neler kazandırır?
  Şirket personelinize vereceğiniz kiralık araçlarda kaza ihtimallerini azaltarak firma bütçenize ve personel can sağlığına gelebilecek herhangi bir olumsuz faktörü, minimuma indirir.
 • Güvenli sürüş teknikleri eğitimine kendi aracımla katılabilirmiyim?
  Eğitime kendi aracınız ile katılım sağlayabilirsiniz. Eğer katılım sağlayacak aracınız yok ise, araç tahsis edebileceğimiz seçeneklerimiz mevcuttur.
 • Güvenli sürüş teknikleri eğitimlerini almak için ehliyetimin olması gerekli mi?
  Güvenli sürüş ve Sportif sürüş eğitimleri için ehliyet şarttır. Motor Sporları eğitimi için, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun vereceği özel izinle, pist lisansı kuralları çerçevesinde eğitim verilebilmektedir.
 • Eğitimler ortalama ne kadar sürmektedir?
  Eğitimlerimiz ortalama bir tam gün sürmektedir. Motor sporları eğitimi, sürücünün taleplerine göre program şekillendirilebilir. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.
 • Kişiye veya gruplara özel eğitim tasarlayabiliyor musunuz?
  Talebiniz doğrultusunda sizlere özel eğitim tasarlanabilir. Talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
 • Sürüş eğitimine bireysel katılım sağlayabiliyormuyuz yoksa kurumsal olarak mı eğitim vermektesiniz ?
  Genellikle kurumsal olarak eğitim vermekteyiz. Bireysel katılımcılarımız için topluluk oluşturularak eğitim verilebilmektedir. Kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Track Day etkinliğinde aynı seansta kaç araç pist üzerinde olacak ve bir seansta kaç tur atacağız?
  Etkinliklerde aynı anda en fazla 4 araç pist üzerinde bulunacak. Bir seansta 5 zaman turu toplam 6 tur attıktan sonra damalı bayrak sallanacak ve güvenli ve hızlı bir tempo ile misafirlerimizi pite alacağız.
 • Track Day ‘e kayıt yaptırdığımız kişi haricinde istediğimiz kişiyi sağ koltuğumuza misafir alabilir miyiz?
  Evet alabilirsiniz. Lapis Akademi çalışanlarına bilgi verdikten sonra kayıt işlemleriniz yapılacak ve arkadaşlarımız size misafir bilekliklerinizi verecek. Böylece istediğiniz aracın yanına oturabileceksiniz.
 • Track Day fiyatına neler dahil? süre ölçmek için transponder cihazı dahil mi ?
  Evet. Track Day ücretine dahil olarak, sürücülerimize ve bir misafirinize öğle yemeği fiyata dahil olarak verilecek. Tur zamanlarınızı ölçmek için kullandığımız transponder cihazları fiyata dahildir.
 • Track Day Eğitimine katılmak zorunlu mu ?
  Piste çıkış öncesi brifinge katılmak zorunludur. Etkinlik boyunca Lapis Akademi eğitmenlerimiz sürücülerimize yardım etmek için hazır olacak. İsteyen sürücülerimiz eğitmenlerimizi sağ koltuğuna alarak bilgi ve birikimlerinden yararlanabilirler.
 • Track Day esnasında kaza durumunda nasıl bir yardım oluyor, kasko ve sigorta geçerli mi?
  Pist üzerinde kaza olması durumunda pistte bulunan çekicimiz ile sizleri güvenli şekilde padok alanına alacağız. Pist üzerinde herkes kendi aracından sorumludur. Hiçbir kasko ve sigorta ne yazık ki yarış pistlerinde güvence vermemektedir.
 • Track day ‘de Kask Tulum ve Eldiven zorunlu mu?
  Etkinliklerimizde çalışanlarımız ve misafirlerimiz için öncelik güvenliktir. Piste çıkarken sürücü ve yardımcı sürücüler için kask takılması mecburidir. Eldiven ve tulum mecburi değildir ancak direksiyonun malzemesine göre eldiven giymeniz sizlere rahatlık sağlayacak, ince taban bir ayakkabı giymenizde gaz ve fren pedalını daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Bu ekipmanları sizler için tavsiye ederiz.
 • Pistte tur atarken yanıma veya arka koltuğa misafir alabilir miyiz?
  Kayıt işlemlerinde Lapis Akademi çalışanlarımıza bilgi vererek bilekliklerinizi aldıktan sonra piste çıkarken sağ koltuğunuza misafirinizi alabilirsiniz. Arka koltuğa etkinliğimizde misafir kabul edemiyoruz. Zaman turlarınızı atarken arkada oturan kişi aracın ağırlık dengesini değiştirecek ve sıkıntılı bir durumda önde oturanlar için de tehlike oluşturacağından arka koltuklarımızı güvenliğiniz için boş bırakıyoruz.
 • Etkinlik başlama saatinde orada olmalı mıyım?
  Evet. Etkinlik başlama saatinden daha önce pistte olarak kayıt yaparsanız programda sarkma yaşanmaz ve bütün misafirlerimiz Track Day heyecanını daha fazla yaşamış olur.
 • Tur zamanlarımızı kontrol edebilecek miyiz?
  Zaman ölçüm cihazlarımız ile saniyenin 1000 de 1 ‘i hassasiyetinde ölçülecek ve her seans sonrası A4 şeklinde ilan panosuna asılacaktır.
bottom of page